Nazilli Büyükbaş Kurbanlık Alım Satım
Nazilli Büyükbaş Kurbanlık Alım Satım

Nazilli Büyükbaş Kurbanlık Alım Satım

 

Kurban, ibadet niyeti ile belirli zamanda, belirli nitelikleri taşıyan hayvanı, Allah’ın hoşnutluğunu kazanmak amacı ile kesmektir. Kurban kesmek, mali bir ibadettir. Allah’a bir şükran, bir teşekkür borcudur. Kurban kesen, Allah’a yaklaşmış, O’nun hoşnutluğunu kazanmış olur.

 

Kurban kesmek mal ile yapılan bir ibadettir ve vacibtir. Hicretin ikinci yılında emredilmiştir.

 

Zenginlerin, kestikleri kurban etlerinden fakirleri yararlandırması, müslümanlar arasında sevgi ve kardeşlik duygularını güçlendirir. Varlıklı insanlarla birlikte yoksullar da sevinir. Kurbanla gelen bu sevinç toplumun huzur ve mutluluğunu arttırır.

 

Sevgili peygamberimiz: «Kim (mal) genişliği bulur da kurban kesmezse bizim mescidimize yaklaşmasın.» (et-Terğib ve’t-Terhib, c.II, s.155) buyurarak kurban kesmenin zenginler için önemli bir görev olduğunu belirtmiştir.

 

nazilli kurbanlık satışı,nazilli büyükbaş kurbanlık satışı,nazilli büyükbaş kurbanlık fiyatı,nazilli büyükbaş kurbanlıklar,nazilli büyükbaş kurbanlık alım satım,nazilli büyükbaş kurbanlık satışı, nazilli kurbanlık dana satışı,nazilli kurbanlık düve satışı,nazilli büyükbaş hayvan pazarı,nazilli helal kesim kurbanlıklar,nazilli kurbanlık hisse satışı,nazilli hisseli kurbanlık satışı,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014
seo uzmanı afyon reklam ajansı afyon eticaret